Mladost iz Kikača se oprostila od Kupa TK, domaći ganjali sudiju po terenu

Fudbaleri Mladosti iz Kikača na domaćoj “Tom Cat Areni” jučer su poraženi od ekipe Svatovca iz Poljica rezultatom 1:4 u okviru 1/2 finala Kupa TK.

Gosti su na samom otvaranju utakmice nakon greške golmana domaćih došli u vodstvo gotovo pa sa pola igrališta kada pogađa Halilagić.

Drugi pogodak za goste postiže Šehić nakon izvedenog kornera. To unosi nemir i nervozu među domaće fudbalere koji negodoju kod glavnog sudca ukazujući mu na navodne greške koje pravi prema domaćoj momčadi.

Nakon drugog pogotka golgetr iz Kikača Mujkanović pokušavao je u nekoliko navrata šutirati, ali odbrana gostiju nije dopuštala da lopta dođe do njihovog gola.

Za 0:3 sa bijele tačke pogodioje Kukić što je bio rezultat koji je sasvim sigurno stvarao dodatni pritisak domaćim koji su još uvijek pod dojmom utakmica kada su u Kupu BiH “izbacili” dosta veće klubove.

U 40.minuti domaći nogometaš Kovačević dobija crveni karton zbog psovki koje je uputio glavnom sudcu, nakon čega slijedi petominutni protest igrača Mladosti koji su sudiju ganjali po zelenom terenu. U jednom trenutku sudac Mujkić razmišljao i da prekine susret ali je nakon konsultacija sa delegatom susret nastavio.

U drugom poluvremenu i jedni i drugi su imali svoje prilike, a u 80.minuti za 0:4 pogađa Mušić dok utješni pogodak za svoju momčad postiže Savić u samom finišu utakmice.