U Živinicama u ponedjeljak počinje Festival srednjoškolskog teatra BiH

eć treću godinu za redom Festival srednjoškolskog teatra BiH održava se na sceni BKC-a Živinice, u organizaciji Centra za dramski odgoj Mostar, BKC-a Živinice, Gimnazije i MSŠ Živinice, a pod pokroviteljstvom Gradonačelnika dr. sci. Samira Kamenjakovića. I ove godine će na festivalu učestvovati srednjoškolci iz cijele zemlje sa svojim pozorišnim ostvarenjima, ali i profesionalno vođene pozorišne trupe mladih iz Kaknja, Zavidovića, Mostara, Sarajeva, Banja Luke, Tuzle…

Više od 500 učesnika na Festivalu će predstaviti svoja ostvarenja, a manifestacija je i ove godine takmičarskog karaktera, tako da će stručni žiri odlučiti o najboljima u različitim kategorijama.

Živinička publika će tokom trajanja festivala imati priliku pogledati više od 20 predstava, te učestvovati u okruglim stolovima.

Festival će svečano biti otvoren 15.04. (ponedjeljak), s početkom u 10:00 sati, a trajat će do 19. 04. (petak), kada će biti uručene nagrade najboljima.

PROGRAM

FESTIVALA SREDNJOŠKOLSKOG TEATRA BOSNE I HERCEGOVINE
Bosanski kulturni centar Živinice, 15. do 19. april 2019. godine

Ponedjeljak, 15. april

10,00 sati

Otvaranje Festivala

10,15 sati

JU Gimnazija Živinice

Jelena Tondini

„TELEFON“

Kolektivna režija

12,00 sati

JU MSŠ ŽIVINICE

Adem Musić

„HOTEL CALIFORNIA“

Režija: Ajla Babić

13,30 sati

Dramski studio M.A.S.K.E. JU Narodna biblioteka „Nevenka Stanisavljević „ Kostajnica

Maja Nikolić

“OTKAZ”

Adaptacija i režija: Novica Bogdanović

15,30 sati

Dramska grupa JU Gimnazije „Jovan Dučić“ Trebinje

Članovi dramske grupe

„KOFERI“

Režija: Igor Svrdlin

17,30 sati

JU Srednja elektrotehnička škola Tuzla

Ahmet Kasumović

„DUR“

Režija: Larisa Softić Gasal

18,30 sati

OKRUGLI STO

Utorak, 16. april

10,00 sati

JU Turističko-ugostiteljska škola Tuzla

Enisa Hasić

„KO SE HLJEBA OD KULTURE NAJ‘O“

Režija: Enisa Hasić

12,00 sati

Dramska sekcija Gimnazije OBALA Sarajevo

Azra Bidžan-Hodžić

„MI & AUSLENDERI“

Režija: Azra Bidžan-Hodžić

15,00 sati

Mješovita srednja škola Bugojno

Mak Dizdar

„PORUKA“

Režija: Dubravka Gajić

17,00 sati

Katolički školski centar Sarajevo, grupa Optimi actores

Ornela Čolić

„DON QUIJOTE“

Režija: Emilija Pavićević

18,00 sati

OKRUGLI STO

Srijeda, 17. april

10,00 sati

JU Srednja ekonomsko-trgovinska škola Tuzla

Mustafa Mustačević

„PRIČE MOGA GRADA“

Režija: Larisa Ćustendil

11,30 sati

Srednja škola Stolac

Sena Mustajbašić

„BIĆE BIĆE“

13,00 sati

Mostarski teatar mladih

Stanislaw Ignacy Witkiewicz, Danil Harms, Billy K. Wells, Flann O Brien, Istvan Orkeny, Joseph Stein, Heiner Muller, Ljubomir Simović, Ljubivoje Ršumović

„PROPALA PREDSTAVA“

Režija: Sead Đulić

15,00 sati

Solo Projekti Koledža Ujedinjenog Svijeta u Mostaru / United World College in Mostar Solo Projects

phiSOLOphy

Mentor: Damir Dado Čobo

16,30 sati

OKRUGLI STO

Četvrtak, 18. april

10,30 sati

JU Centar za kulturu Zavidovići

Lana Šarić

“IFIGENIJA”

Režija, adaptacija, koncept prostora, izbor muzike: Sanela Ahmić i Alma Osmanović

12,00 sati

JU Mješovita srednja škola Sapna

Safeta Brzović

„BIT ĆU GLUMICA I TAČKA“

Režija: Jasmina Hadžić

13,30 sati

Dječje pozorište Eko Art Bugojno

Tekst iz radioničkog procesa

„KUT I JA“

Režija: Sanja Krnjajić

15,30 sati

Srednja mješovita škola „Zijah Dizdarević“ Fojnica, Dramska sekcija

Isak Samokovlija

„HANKA“

Režija: Zilha Hadžić

17,00 sati

OKRUGLI STO

Petak, 19. april

10,00 sati

JU Katolički školski centar „Sv. Franjo“ Opća gimnazija Tuzla

Hristo Bojčev

„ORKESTAR TITANIK“

Režija: Ivana Milosavljević

12,00 sati

JU Mješovita srednja škola Gračanica

Derviš Sušić

„BUJRUM“

Režija: Azra Konjić

14,00 sati

DIS Pozorište mladih Banja Luka

Po motivima Marka Tvena

„ŠTA JE ZAPRAVO URADIO TOM“

15,30 sati

Dramski studio JU Kulturno-sportski centar Kakanj

Vesna Ognjenović i Budimir Nešić

„POZDRAVI NEKOG“

Režija: Mirza Bajramović

17,00 sati

OKRUGLI STO I DODJELA NAGRADA

Komentari