Vlada TK raspodjelila novac sportistima, za Kalesiju 19.404 KM od 493.680 KM

Vlada Tuzlanskog kantona usvojila je Odluku o dodjeli sredstava tjelesna kultura i sport u ukupnom iznosu od 493.680 KM.

  • Za vrhunski sport (kolektivni sportovi) izdvojeno je 28.570 KM
  • vrhunski sport (pojedinačni sportovi) 40.393 KM
  • kvalitetni sportovi (kolektivni) 159.801 KM
  • kvalitetni sportovi ( pojedinačni) 56.820 KM
  • sport za lica sa invaliditetom 34.430 KM
  • sportska rekreacija 49.916 KM
  • sportski odgoj i obrazovanje 7.450 KM
  • sportske manifestacije 71.300 KM
  • pružanje usluga korištenja objekata na ime trenažnog procesa 45.000 KM

Vrhunski sport ( kolektivni sportovi)

  1. Ženski košarkaški klub “RMU Banovići” 15.468 KM
  2. Rukometni klub “Gračanica” iz Gračanice 13.102 KM

Vrhunski sport (pojedinačni sportovi)

  1. Karate klub “DO” Tuzla 8.200 KM
  2. Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac 8.090 KM
  3. Klub borilačkih sportova “Tuzla” iz Tuzle 8.080 KM
  4. Udruženje građana sportskih ribolovaca “Hazna” Gradačac 5.683 KM
  5. Atletski klub “Doboj Istok” 5.610 KM
  6. Udruženje građana sportsko ribolovno društvo “Tuzla” iz Tuzle 4.730 KM

Kvalitetni sport (kolektivni sport)

  1. Rukometni klub “Sloboda Solana” Tuzla 13.878 KM
  2. Omladinski košarkaški klub “Sloboda” Tuzla 11.582 KM
  3. Odbojkaški klub “Sloboda” Tuzla 11.582 KM
  4. Rukometni klub “Konjuh” Živinice 11.223 KM
  5. Odbojkaški klub “Bosna” Kalesija 11.154 KM
  6. Malonogometni klub “Kaskada” Gračanica 9.000 KM
  7. Ženski odbojkaški klub “SMEČ” Lukavac 9.298 KM
  8. Malonogometni klub “Bosna Kompred” Tuzla 8.621 KM
  9. Odbojkaški klub “Kula-Gradačac” iz Gradačca 8.621 KM
  10. Nogometni klub “Brastvo” Gračanica 8.283 KM
  11. Ženski fudbalski klub “Fortuna” Živinice 8.283 KM
  12. Odbojkaški klub “Gradina-Herceg” Srebrenik 7.607 KM
  13. Košarkaški klub “Jedinstvo Dženex” Tuzla 7.438 KM
  14. Fudbalski klub “Budućnost” Banovići 7.100 KM
  15. Malonogometni klub “Lukavac” iz Lukavca 5.917 KM
  16. Rukometni klub “Gradačac 1954” Gradačac 5.578 KM
  17. Malonogometni klub “Banovići” iz Banovića 5.071 KM
  18. Ženski rukometni klub “Jedinstvo” Tuzla 5.000 KM
  19. Odbojkaški klub “7-Lukavac” iz Lukavca 4.565 KM

Kvalitetni sportovi (pojedinačni sportovi)

  1. Stonoteniski klub “Kreka” Tuzla 7.500 KM
  2. Karate klub “Pobjednik” Tuzla 5.700 KM
  3. Stonoteniski klub “SPIN” Doboj Istok 2.350 KM
  4. Kuglaški klub “Sloboda” Tuzla 5.580 KM
  5. Karate klub “Doboj Istok” iz Doboj Istoka 4.390 KM
  6. Stonoteniski klub “Lukavac” iz Lukavca 4.170 KM
  7. Streljački sportski klub “Konjuh” Živinice” 3.830 KM
  8. Bokserski klub “Sloboda” Tuzla 3.300 KM
  9. Skijaški klub “Kladanj” iz Kladnja 3.600 KM
  10. Kuglaški klub “Zrinski Bistarac – Ljubače” Lukavac 2.700 KM
  11. Karate klub “Trener Sensei” Turija Lukavac 3.270 KM
  12. Karate klub “Gračanica” iz Gračanice 3.000 KM
  13. Karate klub ” 1.mart” Srebrenik 2.130 KM
  14. Džudo klub “Kodokan” Lukavac 2.930 KM
  15. Klub borilačkih sportova “SEIKEN” Živinice 2.370 KM

Sport lica sa invaliditetom (kolektivni sportovi)

  1. SKISO “Sinovi Bosne” Lukavac 13.680 KM
  2. Odbojkaški klub invalida “Drina” Sapna 8.000 KM
  3. Odbojkaški klub invalida “Kalesija” iz Kalesije 7.250 KM

Sport lica sa invaliditetom (pojedinačni sportovi)

  1. Streljački klub osoba sa invaliditetom Živinice 5.500 KM

Sportska rekreacija

  1. Regionalni košarkaški savez Tuzla 3.000 KM
  2. Ženski košarkaški klub “RMU Banovići” iz Banovića 3.000 KM
  3. Hrvački klub “Sloboda” Tuzla 2.720 KM
  4. Nogometni klub “Rudar” Bukinje – Šićki Brod 2.500 KM
  5. Fudbalski klub “Mladost” Solina 2.400 KM
  6. Udruženje građana “Klub ritmičke gimnastike” Tuzla 2.400 KM
  7. Košarkaški klub “Gradačac” iz Gradačca 2.240 KM
  8. Karate klub “Banovići” iz Banovića 2.080 KM
  9. Kung fu Wu Shu klub “Tigar” Teočak 2.000 KM
  10. Klub borilačkih sportova “SALINES” Tuzla 1.920 KM
  11. Karate klub “Konjuh” Živinice 1.920 KM
  12. Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac 1.856 KM
  13. Omladinski šahovski klub “Akademija šampiona” Doboj Istok 1.280 KM
  14. Fudbalski klub “Bosna” Kalesija 1.000 KM

Sportska rekreacija (tjelesne aktivnosti djece i odraslih koje nemaju organizovane oblike)

  1. Škola sporta “Colibri” Živinice 2.000 KM
  2. Škola sporta “DI-FIVE” Doboj Istok 2.000 KM
  3. Planinarsko sportsko društvo “Poštar” Tuzla 1.920 KM
  4. Općinski nogometni savez Banovići 1.600 KM
  5. Sportski bilijar klub “Biliy” Gračanica 1.600 KM
  6. Nogometni klub “Savtovac” Poljice 1.600 KM
  7. Centar za ples i rekreaciju Tuzla 1.600 KM
  8. Radničko sportsko društvo “Sloboda” Tuzla 1.280 KM
  9. Ski klub “Lukavac” iz Lukavca 1.000 KM
  10. Savez udruženja građana sportskih klubova Općine Banovići 1.000 KM
  11. Rukometni klub “Index” Doboj Istok 1.000 KM
  12. Udruženje sportskih radnika Gradskog nogometnog saveza Tuzla 1.000 KM
  13. Rukometni klub “Lukavac” iz Lukavca” 1.000 KM
  14. Udruženje za razvoj i promociju pozitivnih vrijednosti “KRAV MAGA” Tuzla 1.000 KM

Sportski odgoj i obrazovanje

  1. Školsko sportsko društvo Općine Banovići 2.000 KM
  2. Društvo pedagoga tjelesnog i zdravstvenog odgoja TK 1.500 KM
  3. Udruženje građana “Gimnastički klub Tuzla” iz Tuzle 1.450 KM
  4. Sportski savez Grada Tuzla 1.500 KM
  5. Šahovski klub “Gračanica” iz Gračanice 1.000 KM

Sportske manifestacije (organizacija međunarodnih sportskih manifestacija od kantonalnog značaja)

  1. Karate klub “DO” Tuzla organizacija međunarodnog karate turnira “6 BiH Valentinovo” 4.000 KM
  2. MNK “Bosna Kompred” Tuzla za Osmo otvoreno prvenstvo Grada Tuzle u futsalu 4.000 KM
  3. Klub borilačkih sportova “Tuzla” Otvoreno prvenstvo TK u karateu 4.000 KM
  4. Tenis klub “Sloboda” Tuzla Memorijalni teniski turnir “Goran Tanović” 2.950 KM
  5. Ženski fudbalski klub “Fortuna” Živinice za organizaciju Međunarodnog turnira u fudbalu 2.950 KM

Sportske manifestacije (organizacija nacionalnih sportskih manifestacija od kantonalnog značaja)

  1. SKISO “Sinovi Bosne” Lukavac 3.000 KM
  2. Karate klub “Pobjednik” Tuzla 3.000 KM
  3. Džudo klub “Lukavac” iz Lukavca 3.000 KM
  4. Klub borilačkih vještina “Flek Tom Cat” Živinice 3.000 KM
  5. Rukometni savez u TK 3.000 KM
  6. Savez sjedeće odbojke RVI i invalidnih lica TK 3.000 KM
  7. Atletski klub “Sloboda-Tehnograd” Tuzla 3.000 KM
  8. Stonoteniski klub “Kreka” Tuzla 1.000 KM

Sportske manifestacije (Organizacija nacionalnih sportskih manifestacija sa dugom tradicijom i masovnog karaktera)

  1. Nogometni/Fudbalski savez Srebrenik 1.400 KM
  2. Fudbalski klub “DSK” Devetak Lukavac 2.000 KM
  3. Eko-ronilačka grupa invalida Lukavac 2.000 KM
  4. Košarkaški klub “Lions” Tuzla 1.900 KM
  5. Streljački klub “Centar” Gradačaca 2.000 KM
  6. Udruženje građana sportsko ribolovno društvo “Tuzla” iz Tuzle 2.000 KM
  7. Sportski savez općine Srebrenik 1.500 KM
  8. Klub borilačkih sportova “Seiken” Živinice 2.000 KM
  9. Udruženje nogometnih instruktora i sudija u općini Lukavac 1.500 KM
  10. Nogometni klub “Mramor Babice” Lukavac 1.500 KM
  11. Malonogometni klub “Lukavac” iz Lukavca 1.500 KM
  12. Fudbalski klub “Bukovik” Srebrenik 1.500 KM
  13. UG “Jošak Piskavica” Gračanica 1.500 KM
  14. Škola nogometa “Polet” Džakule Gračanica 1.500 KM
  15. Stonoteniski klub “Lukavac” iz Lukavca 2.000 KM
  16. Udruženje za sport i kulturu “Bolje sutra” Tuzla 1.500 KM
  17. Sportski savez gluhih i nagluhih TK 1.500 KM
  18. Kuglaški klub “Sloboda” Tuzla 1.600 KM
  19. Karate klub “Trener – Sensei” Turija Lukavac 1.000 KM

Sportski objekti

  1. JP SKPC “Mejdan” Tuzla 25.000 KM
  2. JU “Gradski stadion Tušanj” Tuzla 12.000 KM
  3. JU “Sportsko-kulturni centar” Banovići 8.000 KM

Komisija koja je vršila raspodjelu sredstava brojala je sedam članova:

  1. Elvir Bijedić – predsjednik
  2. Kada Delić – Selimović – član
  3. Fikret Selman – član
  4. Alija Hasić – član
  5. Elmir Grabčanović – član
  6. Vladimir Ivanek – Član
  7. Adnan Karić – član

Najnovije

VIDEO: Upoznajte najstarijeg stanovnika Bulatovaca

https://www.youtube.com/watch?v=FTNV61Cp6RA

Počela edukacija o prezentaciji WIEBERR proizvoda u Sarajevu

Četverodnevna edukacija o prezentaciji WIEBERR proizvoda počela je danas u Sarajevu. Na edukaciji su se okupili distributeri i zastupnici WIEBERR-a iz Bosne...

BiH na “crvenoj listi” Europske unije

Savjet EU danas je uklonio i BiH sa liste epidemiološki bezbjednih zemlja za putovanja u EU čime se cijeli zapadni Balkan ponovo...

Vlada TK pruža podršku Festivalu sevdalinke i aktivnostima očuvanja tog kulturnog naslijeđa

Organizacija 13. po redu Festivala sevdalinke „Sevdalinko u srcu te nosim” bila je tema današnjeg sastanka premijera Tuzlanskog kantona Kadrije Hodžića i...

Petev saopštio spisak za utakmice protiv Kazahstana i Ukrajine

Selektor fudbalske reprezentacije BiH Ivaylo Petev saopštio je danas spisak igrača koje će se naći u timu za predstojeće dvije utakmice kvalifikacija...