U povodu Međunarodnog dana djece oboljele i liječene od raka koji se obilježava 15. februara, članice Udruženja koje okuplja žene oboljele od karcinoma “Nijemi krik” Kalesija danas su na ulicama našega grada dijelile edukativno materijal vezano za liječenje ove bolesti, a svim prolaznicima su zakačane i zlatne trake koje su simbol borbe.
“Na ovaj način mi želimo da pokažemo kako i na koji način se možete boriti sa karcinom, kako možete izaći kao pobjednici. Želimo da građani Kalesije znaju kome se mogu obratiti za pomoć”, kazao je za naš portal sekretar Udruženja Admir Avdić.

On ističe da je jako bitno što se ljudi sve više edukuju po pitanju ovih bolesti i što svoje znanje prenose na druge osobe.
Žene koje su oboljele od karcioma, ali i one koje daju podršku u radu ovog udruženja edukativni materijal su podijelile i u općini Kalesija, a podršku im je pružio i općinski načelnik Sead Džafić.

Kako je kazao sekretar Admir Avdić “Nijemi krik” će u ovoj godini upriličiti mnoštvo aktivnosti a sve sa ciljem da građanstvo se upozna sa bolešću zvanom karcinom i da oni koji su oboljeli pronađu pravu pomoć, a ona je u prostorijama Udruženja u Kalesiji.

