Home BiH-SvijetSaobraća se po mokrom i vlažnom kolovozu

Saobraća se po mokrom i vlažnom kolovozu

by redakcija

Na putevima u našoj zemlji ovoga jutra saobraća se po vlažnom ili mokrom kolovozu, dok se mjestimična poledica može očekivati na dionicama u višim predjelima, na mostovima i prilazima tunelima.

Na magistralnom putu M-16.4 Bugojno-Novi Travnik na području Rostova, jak vjetar povremeno nanosi snijeg na kolovoz. Zbog jakog vjetra izdvajamo i magistralne puteve M-5 Bihać-Bosanski Petrovac i M-17 Drežnica-Mostar. Upozoravamo i na učestale odrone i savjetujemo oprezniju vožnju, prilagođenu trenutnim uvjetima i stanju na putevima. Napominjemo vozače da je posjedovanje zimske opreme zakonski obavezno.

Povremene obustave saobraćaja zbog deminiranja terena aktuelne su od 08 do 15 sati na magistralnom putu M-18 kod mjesta Olovske Luke.

Na magistralnom putu M-14.2 Resanovci-Drvar zbog urušavanja potpornog zida saobraća se jednom trakom.

Zbog aktiviranih klizišta izmjenjen je režim saobraćaja na magistralnom putu M-16 Banja Luka-Crna Rijeka (na lokalitetu Gornji Šeher), kao i na regionalnim putevima R-441 Banja Luka-Turbe (Ljubačevo) i R-454a Bratunac-Drinjača.

Na graničnim prelazima ovoga jutra nema dužih zadržavanja.

You may also like